| Florin_Ghinea_1997 a întrebat:

va rog sa ma scuzati ca postez in aceasta categorie dar am nevoie urgent de un raspuns am plobleme cu sunetul la calculator nu stiu ce are am intalat Realtek Audio am windows 7 ce trebuie sa fac dupa ce la instalat sa im mearga sunetul am dat la start am scris dxdiag si la sound imi da asta :This computer cannot play audio because the Windows Audio is not enabled. Enabled this service using Service Management Console.Si mai scrie si asta:No sound card was found.If one is expected you should install a sound driver provided by the hardware manufactuer. Va rog ajutati-ma urgent dau funda

1 răspuns:
| Vofuse a răspuns:

Ai placa de sunet separata sau integrata in placa de baza? Daca nu e placa de sunet de la realtek iti recomamd sa dezinstalezi aplicatia.