| paunmarianbr a întrebat:

Update-urile pentru windows este bine sa fie activate sau dezactivate?
Cei de la Microsoft recomanda ca Update-urile sa fie activate dar altii imi spun ca update-urile sa fie dezactivate.
Spuneti-mi ce sa fac:
Sa le activez sau nu?
Funda happy

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Daca ai windows-ul original activeaza update-urile! Normal ca sunt bune o data ce stii ca cei de la Microsoft le recomanda! Dupa cine ai putea sa te ghidezi mai bine? Dupa ''Altii''? sau dupa Microsoft? (cei care produc sistemul)
Daca nu ai windows original, stai linistit cu update-urile dezactivate!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Le lasi activate numai daca ai windows cu licenta.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Raspunsul depinde de faptul daca sistemul de operare este legal(cu licenta) ori nu. Daca este cu licenta atunci este bine ca Automatic Updates sa fie activat, deoarece se imbunatateste sistemul si se rezolva slabiciunile descoperite pe parcurs, inclusiv cele de securitate. Numai bine!

| shnako a răspuns:

Depinde de tine. Daca ai Windows original lasa-le pornite.
Daca e piratat si ai cap, poti sa le lasi pornite si sa dai hide la updateurile KB949810 si KB971033 care dezactiveaza Windowsul. Eu asa fac fara nici o problema.
Daca nu stii cum sa faci ce am scris mai sus, lasa-le pe off.

| jabiilord a răspuns:

La windows xp e usor sa scapi de windows genuine asa ca le poti lasa.
La windows 7 ai grija sa nu instalezi update-ul cu KB-ul: KB971033 si/sau Windows 7 SP 1 pentru ca deocamdata nu a aparut nici un crack.
Daca ai windows cu licenta atunci e normal si bine sa le lasi active.
http://www.tutorialepc.ro

| Laura_2638 a răspuns:

Eu una nu dau update. Mai ales daca nu e licentiat xp ul.Te trezesti ca mai mult faci rau