| Dorutzzu a întrebat:

Vine Black Friday-ul si vreau sa imi schimb componentele de la pc. Mentionez ca am pc-ul asta de 7 ani, nu are placa video, procesorul il are facut praf, trebuie sa schimb placa de baza si RAMii. Daca tot vine Black Friday-ul am pus ochii pe un r7 240, un fx 4300 (nu stui daca e mai bun decat AMD Dual Core 5000+ pe care il am acum) si pe o placa de baza DDR3 de la ASRock la aprox 2 milioane. RAMii cred ca o sa ii iau sub forma a 2 placute de 4 GB si cam atat... Impresii? Mentionez ca pc-ul e facut cu cele mai ieftine pe care le-am gasit ca sa pot sa le iau. Nu e cine stie ce, dar ma rog. Stiti ceva care e in aceeasi bani sau poate un pic mai scump dar mai bun? Dati-mi idei. Mai e pana de Black Friday. MULTUMESC!

4 răspunsuri:
| Darius1248756 a răspuns:

Vrei sa ti-l cumperi pe piese sau gata facut?

| Dorutzzu explică (pentru Darius1248756):

Pe piese

| CPAElites a răspuns:

Care este bugetul tau maxim?

| Dorutzzu explică (pentru CPAElites):

Doresc sa coste cat mai putin, deoarece acestea sunt doar nniste improvizații, adevăratele upgrade-uri venind in primavara lui 2017 când îmi iau componente performante, nu ca acestea.