| LilTunechi a întrebat:

vreau sa achizitionez o tastatura si un mouse de GAMING... vreau sa comenteze doar cei ce se pricep, le voi folosi la jocuri precum: pes,fifa,call of duty,world of tanks,world of warplanes,league of legends,gta 4, stronghold,heroes and generals precum si altele de acest gen
Mentionez ca am pc de gaming(componente optime pentru jocuri)
Voi posta mai jos cateva tastaturi si mouse-uri si CEI CARE SE PRICEP PREFER sa aleaga o tastatura si un mouse care mi le recomanda pentru jocurile precizate mai sus...va rog sa ma "indrumati" bine...ms anticipat all
Site-uri:
http://www.emag.ro/......E5D6KBBBM/
http://www.emag.ro/......EGD6KBBBM/
http://www.emag.ro/......EQD6KBBBM/
http://www.emag.ro/......E1D6KBBBM/

37 răspunsuri:
| LilTunechi explică:

Am mare nevoie de ajutor...va rog sa fiti sinceri si sa postati doar daca va pricepeti...multumesc foarte mult

Răspuns utilizator avertizat
| LilTunechi explică:

Am uitat sa mentionez...as vrea sa alegeti cel mai bun mouse si cea mai buna tastatura din punct de vedere tehnic DAR si al "placerii" adica cum se simte mousul in mana, cum aluneca, sa aiba greutatea optima...iar la tastatura sa fie taste durabile(nu sa se rupa daca schimb tastele WASD de 2-3 ori intelegeti), sa fie placuta la atingere, mana sa se aseze bine pe butoane si suport(spatiul de sub tasta space) dar si spatiul dintre taste sa favorizeze o folosinta usoara si sa se apese usor DACA DUMNEAVOASTRA CUNOASTETI UN ALT MOUSE SAU ALTA TASTATURA care sa se incadreze in suma de 200ron impreuna si sunt optime pentru jocurile si cerintele de mai sus, astept linkuri, pareri si idei Ms

| LilTunechi explică (pentru raven993):

Jocul stronghold l-am mentionat asa eu ma preocup mai mult de league of legends, call of duty(si multe alte shootere) si world of tanks sau world of warplanes...multumesc mult de idei si de timpul acordat, sanatate

| LiviuAlexoiu a răspuns:

> http://www.pcgarage.ro/tastaturi-gaming/zalman/zm-k400g/
(mi se pare geniala in jocuri fps )
> http://www.pcgarage.ro/mouse-gaming/a4tech/bloody-v7-black/
(mie cel putin imi sta perfect in mana, si daca esti lenes o sa iti placa)
Cam atat am de recomandat.

| LilTunechi explică (pentru LiviuAlexoiu):

Multumesc mult liviu...

| LiviuAlexoiu a răspuns (pentru LilTunechi):

Sunt aici sa ajut ^^
Daca vrei putem juca ceva impreuna :3 ( http://i.imgur.com/NVDFmXj.jpg < colectia mea care inca mai creste

| Gabi05 a răspuns (pentru LilTunechi):

Nu lua mousul recomandat de reaven dca vrei gaming.
Reaven posteaza doar pentru tricou.
pentru gamin nu e indicat mouse wireless.
mousul il vrei palm grip sau claw grip?

Mouse recomand acest zalman best buy cu 6000dpi, senzor avgo, laser, etc
www.pcgarage.ro/mouse-gaming/zalman/zm-gm1/
Tastatura recomand asa
www.pcgarage.ro/tastaturi-gaming/a4tech/x7-g300-usb/
Si inceara sa faci efort sa iti iei acest mousepad.Un mouse de gaming nu se pune pe orice mousepad.

www.pcgarage.ro/mouse-pad/a4tech/x7-300mp-game-mouse-pad/

| LilTunechi explică (pentru LiviuAlexoiu):

O...imi place lasa-mi id-ul tau te rog al meu este cel de cand eram copil si stii si tu ce nume de id puneam, nu vreau sa ma fac de ras aici stiihee hee)

| LiviuAlexoiu a răspuns (pentru Gabi05):

+1
Also am si eu mousepadul acela. ESTE GENIAL!

| LiviuAlexoiu a răspuns (pentru LilTunechi):

"Statusul de membru junior nu te lasa sa trimiti mesaje acestui utilizator" asa ca ti le voi lasa aici daca nu se supara nimeni.
Facebook:https://www.facebook.com/liviu.alexoiu
YM: conu_ciucardel21
Skype: conu.ciucardel
Si ale mele sunt foarte vechi ^^ de pe la 10 ani cam asa.

| taken a răspuns (pentru LiviuAlexoiu):

Vad ca rupi la jocuri.
Jocurile mele:
https://www.youtube.com/watch?v=XsR5NBhRhVA

| LilTunechi explică (pentru Gabi05):

Gabi05...stiu ca tot ce este wirreless nu este de gaming stai linistic, am vazut ca raven a postat ceva bun doar pentru stronghold imi place ce mi-ai recomandad doar ca 6000 dpi din prima imi pare prea mult pentru mine care folosesc un mouse modest de 1600... iar tastatura imi pare prea simpla as prefera ceva iluminat, mai mare, sa am loc sub space sa tin mana si toate 3 produse sa faca Maxim 200 ron si mersi mult de ideea de mouse pad nu stiam ca am nevoie credeam ca merge pe orice suprafata, lasa-mi si tu id daca vrei mersi

| Gabi05 a răspuns (pentru LilTunechi):

Iti dau pm cu id-ul meu, ca nu am chef ca maine sa am 123456789 de id-uri in lista.

Ps:La acel zalman ai firul placat cu aur. Poti sa il amanetezilaughing

| LilTunechi explică (pentru taken):

Ador gamingul...imi place si lista ta TAKEN lasa-mi id-ul tau

| LiviuAlexoiu a răspuns (pentru taken):

In loc sa scriu aici am comentat la videoclip. Inca odata imi place foarte mult ce ai facut acolo ^^

| LilTunechi explică (pentru Gabi05):

Gabi sunt utilizator junior si nu pot primi PM dar baga id lui liviu de mai sus si el o sa mi-l dea pe al tau mersi mult

| LiviuAlexoiu a răspuns (pentru Gabi05):

+1 din nou xD
esti epic omule

| LilTunechi explică (pentru LiviuAlexoiu):

Cine?

| LiviuAlexoiu a răspuns (pentru LilTunechi):

Gabi lol

| Gabi05 a răspuns (pentru LilTunechi):

Dar poti sa iti selectezi cat dpi doresti.
La tastatura daca vrei schimbam, dar pierzi la performanta mousului care e mai important ca o tastatura.
La acel zalman iti poti regla dpi adica 800/1600/2000/2400/3600/5000/6000.Dar citeste tot ce scrie la altele.

Uite asa
www.pcgarage.ro/mouse-gaming/gigabyte/force-m7-thor/
Iar la tastatura
www.pcgarage.ro/tastaturi-gaming/dragon-war/silvio/

Id meu este G.Gabi05

Ps:Suntem pe forum sa primesc +1 rep?

Răspuns utilizator avertizat
| Gabi05 a răspuns (pentru raven993):

El vrea gaming nu office.E diferenta de la cer la pamant intre un mouse de gaming si unul wireless.
Cel de gaming e mai stabil
Senzori de calitate
Butoane care le poti programa
Dpi selectabil.
Fata de cel wireless care are un amarat de senzor pentru office.

Ai avut acel zalman sa il vezi cat e de stabil?

Pun pariu ca tu orice mouse il pui pe un mousepad de 3lei.

Omule un mouse de gaming se combina cu un mousepad bun, nu orice porcarie textila.

Acel zalman are 85grame ti se pare mult?

Cei de la Apple nu cred ca se joaca, ca sa isi ia mouse de gaming.

Superioritatea o gasesti in mousuri precum razer/steelseries/cyborg tocmai de aia costa 300lei-800lei.

Ia spune ce mouse ai avut, care nu era bun in minecraft.

Răspuns utilizator avertizat
| Gabi05 a răspuns (pentru raven993):

Eu imi bat capu cu tine, omul vrea mouse de gaming.Tu de ce recomanzi mouse wireless?
Poate are alte motive pentru care vrea mouse gaming.
Inca nu ai zis ce mouse aveai.
A mai fost o intrebare cu mouse si casti de 370lei+180lei.omul dorea mouse de gaming iar tu recomandai wirless.Numai asta sti?

Mai repet de multe ori ca un mouse de gaming are senzorii de calitate fata de cele wireless.

Si nu, numai dar si srs dani a spus ca mousul wireless nu e bun de gaming.

Daca nu iti convine ce recomand sau nu iti convine ca el prefera recomandarile mele ci nu ale tale wireless atunci esti liber sa imi dai ignora user, si sa pleci de la categoria tehnologie.

Ps:Nu conteaza ce se joaca, a cerut mouse de gaming, atunci de gaming recomandam.

Răspuns utilizator avertizat
| Gabi05 a răspuns (pentru raven993):

Bine,te las cu mousul tau de calitate inalta, ca nu am cu cine.

@We3zi ia ce doresti, ascultal pe raven ca el stie cel mai bine cum sta treaba cu mousurile de caliate.Ca doar din astea la 30lei a avut la viata lui.

Vad ca degeaba recomand ceva din experienta ca tot cele mai ieftine mousuri sunt mai bune.
Bafta la cumpararea mousului.

| LilTunechi explică (pentru Gabi05):

Fratilor nu va mai certati...raven mi-a recomandat mouse pentru stronghold dar eu joc mai mult shootere si rpg si deci cel wirreless nu este bun iar tastatura este comoda si buna la fifa, am mai avut dar nu este de gaming dar oricum mersi de raspuns, iar gabi eu vreau sa ma incadrez cu banii sub 200ron cu tot cu mouse tastatura si mouse pad si de asta as alege un mouse mai mic, urmand ca mai apoi in 1-2 ani sa investesc in unul si mai bun stii, dar mersi si tie mult de sfaturi, mai vb pe mess