| Xander112 a întrebat:

Vreau sa cumpar niste banda RGBW compatibila cu Arduino. Vreau sa o pun prin casa si sa o sincronizez cu muzica (gen sa fac un joc de lumini in functie de muzica). Am cautat pe net dar sunt prea multe modele si nu stiu care tip de banda este adresabila si care nu. Nu as vrea cu sursa de alimentare deoarece am si nici cu controller (doar banda de preferat). Dau funda celui ce ma ajuta.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| randomgui a răspuns:

O poti recunoaste daca este adresabila dupa numarul de pini, 3 pentru adresabila 4 non adresabila 5 non adresabila rgbw/ww/nw.
Asta e un model bun https://www.aliexpress.com/item/32669063986.html
dureaza cam 2 luni sa vina, sper ca stii diferenta intre rgb/w/ww, daca e w/ww are un led in plus care e alb, albul fiind complicat de creat doar din rgb, dar recomand nw, avand o temperatura mai calda a culorii, dar ai mai multe detalii pe acel link, despre controller si arduino, nu banda e compatibila ci controllerul