| AdriaNNN0722 a întrebat:

Salut, vreau sa filmez diferite jocuri si sa postez pe yt. Problema este ca vidoclipurile ies in lag. Probabil este ceva de la setari. In timp ce filmez jocul se misca foarte bine, doar videoclipurile au lag. De la ce ar putea fi?
specificatii:
Procesor Intel core i5-2400 2.50ghz
8GB ram
placa video: AMD Radeon R7 360 series

3 răspunsuri:
| AdriaNNN0722 explică:

Am uitat sa scriu, filmez cu OBS.

| Simpatic a răspuns:

Cred ca este de la acel soft, cauta alt program pentru a filma, ceva gen FRAP, dar la frap e problema ca face clipurile foarte foarte mari, adica 10 minute FULLHD sa ocupe 50 GB, e doar un exemplu.
Daca era de la tine atunci se intepa jocul si in momentul cand il rulai, asta ma duce cu gandul ca softul pe care-l folosesti este pentru captura ecran si nu pentru tipul asta de captura in care ai multe FPS-uri.

Bula
| Bula a răspuns:

Incearca sa inregistrezi la rezolutie egala sau mai mica decat ceea a jocului, respectiv un fps mai redus (30 cadre/secunda sunt perfecte pentru vizualizare).