| Sami4041 a întrebat:

Salut, vreau să îmi cumpăr o tableta la care vreau să schimb sistemul de operare. Mai precis vreau să șterg definitiv Android de pe ea și să-l înlocuiesc cu Kali Linux (fără emulator, doar sistemul de operare să il bag din calculator) este posibil lucrul acesta? Dacă da, cum? Că eu am căutat si nu am găsit

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa cauti o versiune custom de tableta.
Altfel nu vei vedea mare lucru pe ecran, or sa se vada iconitele mici, si cand scrii la fel, si cand deschizi consola la fel.
Pentru ca nu e optimizat pentru tablete.

| Uvox a răspuns:

Nu este posibil.

| NLS a răspuns:

Cu imaginea oficiala nu va merge, căci nu are suport ARM,
Însă uite aici imagine pentru acest tip de procesoare:

https://www.offensive-security.com/kali-linux-arm-images/

| StruțulSuprem a răspuns:

Încearcă. Dar Android e mai bun. Dar, încearcă orice. Niciodată să nu spui niciodată!

| Dandinelle a răspuns:

Mai degraba iti iei o tableta cu windows pe ea si dupa aia o poti formata cum vrei tu.

Bula
| Bula a răspuns:

Cunosc si eu pe cineva, care a vrut sa implementeze window pe tableta.
La urma a aruncat-o afara, prin geamul inchis... big grin