| AlexTheGhost a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un calculator si am gasit cateva componente, vreau sa stiu ce parere aveti. Imi puteti scrie si link-uri de la niste desktop pc-uri gata facute.

|Componente|

Procesor Intel® CoreTM i5-4670K, 3.40GHz, Haswell, Socket 1150, Box

Placa de Baza Asus Z87-K, Socket 1150

Memorie Kingston HyperX BEAST 8GB (2x4GB), DDR3, 1600MHz, CL9, 1.65V, XMP

Placa video Gigabyte NVIDIA GeForce GTX 760 OC WINDFORCE 3X, 2048MB, GDDR5, 256bit, HDMI, 2x DVI, Display Port

Sursa Corsair CP-9020048, 600W, ATX 2.3

HDD Seagate Constellation ES.2, 1TB, 7200rpm, 64MB, SATA

Cooler CPU Noctua NH-D14

Carcasa NZXT Phantom 410, ATX Mid Tower, fara sursa, Neagra

2 răspunsuri:
| SouLIce a răspuns:

Daca nu vrei sa faci over clock nu ai nevoie de un procesor cu k si o placa de baza pentru o.c
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/901738/
Si poti cere si o asamblare

| MihaelaCarbunaru a răspuns:

Ai ales o placa video foarte buna, sa nu o schimbi pe vreun AMD radeon http://bit.ly/1jH6s6w