| Simion_Madalin_1994 a întrebat:

Salut vreau sa imi cumpar un laptop cu memorie 4gb ddr3 si vreau sa ii mai pun o placuta de 4 gb dar nu stiu daca e vreo problema daca pun o placuta de ddr3l sau ddr3 are vreo problema daca pun in loc de ddr3.
Ddr3l?

3 răspunsuri:
| Credor a răspuns:

Eu cred ca da deoarece unul dintre ele are un timp de răspuns mai mic si nu se plac stii cum zic? laughing)

| K0sti a răspuns:

Pui memoria pe care o are laptopul, nu ce vrea muschiul tau!

| gtaonline a răspuns:

Trebuie sa pui placuta cu acelasi format de memorie(DDR3 in cazul tau adica RAM) ci nu alta.Deasemenea placuta trebuie sa fie totde acceasi marime ca cea implicita su sa verifici si daca placa ta de baza suporta atata memorie RAM pentru ca s-ar putea sa nu o faca. Oricum e mai important cai GB DDR5(memorie placa video) daca vrei sa te joci. Daca nu e OK... ^.^