| LucianMusic a întrebat:

Vreau sa imi cumpăr un laptop pentru music production. Ajunge un laptop cu specificațiile i5 7300hq, 8gb ram, 128ssd si 1tb, gtx 1050?

4 răspunsuri:
| Blastphemy a răspuns:

8 GB RAM, Quad Core
Hard Drive Speed: 7200 rpm
USB 3.0
CPU: Intel i5/ AMD 10
Storage: 256 GB
15 inch (Recomandat)
Din ce văd, cred că e de ajuns. Poți încerca HP EliteBook 6930p
sau Dell Latitude E6420. Și eu sunt producător, doar că la început de drum, încă învăț. Ce genuri produci? Eu sunt pe partea de groove house.

| LucianMusic explică (pentru Blastphemy):

Ma uitam la Hp omen 15. Sunt pianist. Mi-am cumpărat un midi keyboard si incerc sa fac chestii dar cu laptopul care îl am nu face fata la nimic.

| LucianMusic explică (pentru Blastphemy):

Dă-mi și mie Facebook-ul tau daca vrei. Nu prea ma pricep in music production si daca vrei ma poti ajuta.

| Blastphemy a răspuns (pentru LucianMusic):

Vezi la msj.