| Justusee34 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un ruter dar nu ma pricep pre bine!
Daca la ruter zice dual band
Ex: https://altex.ro/......d/ROUAC10/

Adica pot folosi doua benzi una de 2. 4ghz 300mbps si una de 5ghz 865mbps:
Gen pe laptop folosesc aia de 5ghz si pe tel aia de 2. 4ghz in, accelasi timp? Sau pe laptop si telefon doar aia de 5ghz si parintii mei pot folosi aia de 2. 4ghz?
Daca da cum un ex sau tutorial pe yt?
Este limitata la anumite device's-uri? Sau cate vreau
Pls no hate nu stiu foarte bine de aia pun intrebari (chiar daca sunt aiurea si gresite)

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

E dual band, poti folosi 5ghz si 2.4 ghz in acelasi timp. Nu ai nici o limitare, poti conecta cate device-uri doresti.