| Teodor168 a întrebat:

Vreau să-mi cumpar o boxa bluetooth portabila de 16 W, întrebarea mea este dacă puterea sunetului o sa fie influențată de tipul telefonului(eu am iPhone5) adică dacă o sa se audă mai tare sau Mai încet in funcție de telefon?

Răspuns Câştigător
| Noisestorm a răspuns:

Unele telefoane au egalizator, cu toate ca la majoritatea se dezactiveaza cand sunt conectate difuzoare bluetooth sau le conectezi la PC prin bluetooth, nu stiu, eu am folosit o boxa bluetooth si m-am conectat de pe telefon si de pe laptop la boxa si se auzea cam la fel de tare, poate sa difere dar insesizabil, m-am conectat si de pe un ipod nano 7th gen la o boxa bluetooth si nu era diferenta de sunet, tot ce conteaza este amplificatorul din boxa si sa ai volumul dat maxim pe telefon! Insa recomandarea mea, daca vrei sunet de calitate, lasa volumul telefonului la jumate si volumul din boxa tot pe acolo, poti da de volumul telefonului mai tare sau de boxa, acum nu stiu ce fel de amplificator foloseste boxa, nici telefonul asa ca. poti experimenta! Bafta!