| TwiSt1997 a întrebat:

Salut, vreau sa-mi iau un laptop si nu stiu ce sa aleg intre http://www.pcgarage.ro/......dark-grey/ si http://www.pcgarage.ro/......x-black-1/ Cel cu 950m pentru placa video mai buna, insa celalalt are ecran full hd si ssd, plus o memorie ram cadou si procesor mai nou.As merge pe 940mx, chiar daca are performanta usor mai scazuta.Am doar 2200 lei.

Răspuns Câştigător
| bogdan324 a răspuns:

Daca cumva vrei jocuri gen gta 5, mergi pe 950m, degeaba ai ssd daca ai doar 128gb, i5-ul ala kaby e ulv-ultra low voltage in timp ce celalalt e H, adica o sa fie mai bun 4200h in general, in plus urca pana la 3, 4Ghz.
Degeaba ai ecran fullhd pe placa aia video ca n-ai sa te joci la rezolutie nativa, asa pe 950m-ul ala macar stii ca duce ceva jocuri, eu as merge pe ala cu 940mx doar daca vrei maxim un gta 5 pe medium-high in vreo 30-40fps pe 720p sau 30-40fps pe normal in fullhd(950m duce lejer in 50-60fps pe high) si multitasking rapid prin chrome, skype, etc.

3 răspunsuri:
| 94Lucifer94 a răspuns:

Nu merg linkurile.

| TwiSt1997 explică (pentru 94Lucifer94):

Uita-te pe profulul meu, am mai pus odata intrebarea, atunci au mers linkurile.

| TwiSt1997 explică (pentru bogdan324):

Deci zici ca merita sa las calitatea(nu e cuvantul potrivit) pentru performanta.