| NYØ2002 a întrebat:

Am 17 ani si vreau sa stiu cum se umbla cu cardul in bancomat ca nu vreau sa o mai tarai pe mama dupa mine sa imi iau alocatia!(Raffasen Bank).
Daca fac gresit mi se blocheaza cardul?
Sunt 4 butoane in stanga(inapoi) si 4 butoane in dreapta(pasul urmator).

Ma puteti ajuta asa:
Sa-mi spuneti la fiecare titlu in parte sa apasa butonu 1, 2,3 sau 4.

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Am 17 ani si vreau sa stiu cum se umbla cu cardul in bancomat"

hai, că-i mai simplu decât uidăuzu. Te descurci la fața locului

| Violleta2022 a răspuns:

Eu zic sa o iei pe mama sa-ti arate macar odata, ca sa nu te mai dai cocos, ca-ti blochezi cardul.
Oricum, nu-i nici o filozofie, fiecare buton are o comanda clara si tu o selectezi pe cea de care ai nevoie, daca stii sa citesti.

| RoCkKiD a răspuns:

Cardul nu se blocheaza, asta se intampla extrem de rar. Daca totusi se intampla ai un numar de telefon lipit pe bancomat la care suni.

In alta ordine de idei bancomatul afiseaza variantele si iti zice ce sa faci, daca nu esti instare sa folosesti un bancomat o sa ai probleme mai mari in viata decat faptul ca o deranjezi pe mainca-ta.

| Yuoia a răspuns:

Meniul e destul de clar. Sau macar intuitiv. Butoanele sunt in dreptul fiecarei comenzi.
Dar ar fi bine sa o iei pe mama prima data si sa-ti arate. Asta daca nu cumva vrei sa scoti banii fara stirea ei.

| Ineys a răspuns:

La 17 ani nu stii sa folosesti un bancomat?
Ai niste instructiuni acolo. De citit cred ca stii, deci nu stiu ce poate sa fie asa de greu...

| NYØ2002 explică (pentru Ineys):

Cum sa stiu sa folosesc cardul daca nu iau nici-o bursa de la scoala si stau si la oras.Mama a inceput sa imi dea alocatia din August.

| Ineys a răspuns (pentru NYØ2002):

Telefonul cum stii sa-l folosesti? Dar PC-ul? Etc? Crede-ma, un bancomat e mult mai simplu de folosit.