| LaMbRiU21 a întrebat:

Salutare, am o mica problema, cand deschid PC-ul, si imi intra pe desktop, dupa 20-30 secunde dupa ce s-a pornit, apare chesti asta "svchost.exe has stopped working" imi puteti spune ce as putea face sa nu mai dea stopped working si de la ce este? Multumesc mult! Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| Lucian2473 a răspuns:

Este eroare de disk. Ca si la telefon, unele procese inceteaza brusc.
Solutia ar fi sa incerci sa faci Check Disk.
http://pc-config.info/......i-un-soft/

Daca dupa ce ai facut asta eroarea persista, revino cu raspuns. Poate ceilalti useri te pot ajuta.

3 răspunsuri:
| BIoody a răspuns:

Sunt multe posibilitati, pentru ca svchost.exe e un process component al sistemului de operare, care ruleaza servicii de baza cum ar fi netsvcs, background host, background inteligent transfer, explorer application services etc
Problema poate fi de la un virus, sau de la sistem, ori ai hdd-ul plin, memooria temporara, desii asta nu ar afecta acel proces, cel mai probabil e un virus sau vreo eroare de disk.

| gabicoo a răspuns:

Cred ca ai un virus.
Fa o scanare completa cu antivirusul tau. Daca ai Avast poti face o scanare la pornire.
Incearca si malwarebytes(e trial 14 zile) sau Norton Power Eraser( cred ca asta îi va veni de hac).