| Xenoverse a întrebat:

de ce mi se descarca asa repede telefonul, ieri seara bateria telefonul era la 63% pe modul stand by si azi dimineata cand m-am trezit am deschis telefonul si avea numai 23%, telefonul meu este Samsung Galaxy A3 ce e de facut dau funda.

Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Pai, simplu! Opreste netul sau daca ai programe mari utilizatoare de energie. Daca nu le stii, atunci instaleaza un program care le monitorizeaza pe toate ca sa nu ai batai de cap. Totuși bateria oricum va tine cam o zi... Ia o baterie de rezerva si mereu poti incarca, daca vezi ca ai mai mult de lucru. Numai bine!

5 răspunsuri:
| Roxanna12345 a răspuns:

Asa se intampla de obicei cand il lasi prea mult la incarcat, gen toata noaptea cum il mai lasa unii oameni. Dupa un timp bateria se uzeaza si se descarca foarte repede.
Ii poti cumpara alta baterie.

| gabrielaroman21 a răspuns:

Probabil ai si multe aplicatii care binenteles iti consuma bateria, incearca sa mai stergi din ele..eu am avut aceeasi problema!

| KenNine a răspuns:

Opreste anumite aplicatii care inca consuma baterie sau poate fi bateria stricata.

| Qwwww a răspuns:

O cauză ar pute fi aplicațiile prea multe, încearcă să mai dezinstalezi din ele.

| Cioby_Cioby_1966 a răspuns:

Bateria este pe terminate! Păți să oprești netul, dar degeaba! Astea sunt simptomele unei baterii ce-și așteaptă, obștescul sfărșit!