| Matei1zz1 a întrebat:

Am un laptop cu placa video integrata si placa video dedicata iar placa care e in miscare este cea integrata, cum pot schimba de pe placa video integrata pe dedicata? am un gt 740 m si vreau sa ma joc un cs go pe low- medium pe acolo!

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La laptopuri placa video dedicata intra in functiune doar cand este necesar. Unele BIOS-uri au o optiune de dezactivare placa on board. Verifica la Graphics.

| Matei1zz1 explică (pentru Salontanul):

Am impresia ca nici driverele de la gt nu le am, de aia nu merge gt-u?

| Matei1zz1 explică (pentru Salontanul):

Si cand intru in control panel la nVIDIA imi spune ca nu a gasit gpu sau cv de genu

| alexboss2020 a răspuns:

Deci tu vrei sa spui ca laptop-ul lucreaza doar cu placa video integrata si vrei sa mearga pe cea dedicata? Daca ai win 10 uite driver-ul pentru placa ta video, instaleaza-l
http://www.nvidia.co.uk/download/driverResults.aspx/123493/en-uk
Si intra in video si debifeaza graphics on board!

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Matei1zz1):

Instaleaza Adobe Flas Player daca nu-l ai. Apoi intra aici: https://www.driverscloud.com/en/start
Il instalezi programul si in My drivers vei gasi ce drivere ai lipsa. Normal ca daca ai lipsa driverele nu va intra in functiune placa.