| Scarlat17 a întrebat:

Salutare,am un router de la digi, un Huawei hg8121h si i-am dat resetare si nu stiu cum ma pot conecta la contul pppoe si nu merge netul, l-am adus la setările din fabrică, ma poate ajuta cineva?

1 răspuns:
| kaTTsu a răspuns:

Daca tot ai internet pe telefon, cauta frumos pe google cum se efectueaza conexiunea broadband prin PPPoE.

Pe scurt te duci in browser in timp ce esti conectat la router, scrii in bara de adrese 192.168.1.1 (cam asta este adresa de ip a routerului in 90% din cazuri)
Ajungi pe un website al producatorului Huawei, iti cere niste date de logare, vezi pe spatele routerului: parca era id:User pass:User, dar verifici pe spate si aflii.
Mai departe te duci la quick setup, si bagi datele de pe foaie cu datele de la furnizorul de internet, nu este greu deloc, daca nu te descurci cauta pe net, sunt sute de tutoriale de genul.