| theMUFASA a întrebat:

Salut! Am o speranță că mă poate ajuta cineva in momentul asta, poate reușesc cumva să rezolv in seara asta daca nu voi suna mâine la cei de la Digi. Deci, am net de la Digi, cel de 1000mbps, și am router de la Mercusys mr30g, eu m-am luat după cineva cu niște setări la router pentru internet mai bun, dar nu mergea bine, mergea cât de cât, puteam să pun totul default manual dar eu prost, m-am gândit că, decât să stau să pun totul default, am zis să dau resetare la router din fabrica, și acum nu mai merge netul, mă pot conecta la wi-fi dar îmi spune că,, nu există conexiune la internet,,. Știe cineva ce aș putea să fac? În aplicația routerului îmi arată că am net, cablurile sunt băgate cum trebuie, am scos tot din priza am încercat tot felul de modalități, nimic. Știe cineva ce aș putea să fac? Daca nu, am să sun mâine la Digi și poate rezolvă ei.

Răspuns Câştigător
| Jakye a răspuns:

Daca ai dat reset din fabrica la router si nu mai merge internetul trebuie sa configurezi din nou username-ul si parola de la Digi pentru a se conecta la PPPoE. Le gasesti pe contract sau poti sa suni la ei sa ti le dea.

| theMUFASA explică (pentru Jakye):

Multumesc mult

3 răspunsuri:
| DjSannan a răspuns:

În primul rând, ar trebui să verifici dacă cablurile sunt conectate corect și să asiguri că alimentarea routerului este activă. Dacă acestea sunt în regulă, ar trebui să verifici dacă routerul are actualizări de firmware disponibile și să le instalezi dacă există. Dacă aceasta nu rezolvă problema, este posibil să trebuiască să accesezi setările routerului și să le configurezi manual pentru a le face compatibile cu conexiunea ta la internet. Dacă nici acest lucru nu rezolvă problema, atunci ar trebui să contactezi echipa de suport tehnic a furnizorului tău de Internet și să le soliciti ajutor

| Omega_Beta_1988 a răspuns:

Trebuie sa refaci setarile la ruter