| SynapseNinja a întrebat:

Aș vrea să știu ce program îmi recomandați dintre ImgBurn și CDBurnerXP pentru arderea unor poze și filme pe DVD-uri sau CD-uri. Dacă vă întrebați pentru ce, un verișor de-al meu mai mic îi place mult Tom și Jerry și alte filmulețe pentru copii, iar în 5 zile vine ziua lui de naștere, așa că m-am gândit să îi descarc de pe internet niște filme cu Tom și Jerry sau Mr. Bean sau alte filmulețe subtitrate pentru vârsta lui și să i-l fac cadou acel DVD sau CD (împlinește 6 ani dacă vă întrebați. Mersi anticipat!

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

ImgBurn si CDBurnerXP fac cam acelasi lucru.

| Gizăz a răspuns:

Eu folosesc Nero.

| dannyel86 a răspuns:

ImgBurn, CDBurnerXP sau Nero sunt programe de inscriptionare discuri.
Conteaza mai mult calitatea cd-ului sau dvd-ului, precum si viteza de inscriptionare, pentru ca discuriLe sa aiba o viata mai lunga. Partea de pe disc pe care se scrie cu laser trebuie sa fie curata, fara urme, iar viteza depinde de tipul de disc (recomand 16x pentru cd si 4x sau 8x pentru dvd).

| BostanDaniel1974 a răspuns:

"C:\Program Files (x86)\Nero\Nero 9\Nero StartSmart\NeroStartSmart.exe"