| Gabi16 a întrebat:

Salutare,as vrea sa stiu dintre 2 sisteme pc,care e mai bun? am tot cautat pe net sa vad diferentele intre cele 2, dar cred ca nu e mare diferenta intre ele. Acesta este primul :

http://www.altex.ro/......ddr5-linux

Acesta este al doilea :

http://www.altex.ro/......curi-cadou

Vreau sa stiu daca se merita sa mai pun putin si sa iau i5-4440? ca mare diferenta nu cred ca e intre ele,nu imi dati sfaturi ca mai bine pe piese etc, nu ma intereseaza pe piese.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
10 răspunsuri:
| Ag30Fdr4g0nz a răspuns:

Eu l-as alege pe al doilea. Doar pentru ca prefer Nvidia.

| gmbod1 a răspuns:

Hmm ag30Fdr4g0nz ar trebui sa te contrazic: alege-l pe primul pentru ca placa video este un amd iar in momentul de fata amd a rupt nVIDIA in 10...

| Gabi16 explică (pentru TGeorge23):

Imi poti arata un sistem in banii aia? da sa fie tot un i5, ca sunt curios, nu vreau amd.

Răspuns utilizator avertizat
| Gabi16 explică (pentru TGeorge23):

Pai maxim pana la 2200 Lei, rezolutia la monitor e 1280x1024, dar as vrea sa ma axex doar pe Intel te rog, nu vrea amd, daca ai putea sa ma ajuti, mersi frumos, si da e pentru gaming

Răspuns utilizator avertizat
| Gabi16 explică (pentru TGeorge23):

Da pot sa zic ca imi place configuratia propusa de tine, dar nu mi-ai putea recomanda a a 2 varianta la placa video ceva mai ok la pret? si un 6 GB ram, ca multe jocuri cer deja 6 GB ram sau 8 GB ram, de exemplu, eu vreau sa merg la un magazin de pc-uri si sa ii zic uite eu vreau configuratia asta si sa mi-o faca el pe piese, dar am nevoie sa stiu o configuratie foarte buna pentru gaming, Multumesc

Răspuns utilizator avertizat
| Gabi16 explică (pentru TGeorge23):

Da inteleg,dar sti care e chestia, de exemplu il comand de pe pc garage, dar am sentimentul ala ca eu nu stiu ce fac ei acolo, eu as vrea ca atunci cand vine aici (Oradea) sa il probez dupa aia sa platesc, ca poate in loc de 2 GB imi pune 4 GB aia e toata chestia...nu stiu..am auzit ca pc garage e un site si o firma serioasa acuma nu stiu ce sa zic.

Răspuns utilizator avertizat