| Ghemot a întrebat:

Ce tip de windows îmi recomandați pentru acest laptop: Asus X55A-SX174D cu procesor Intel® Pentium® 2020M 2. 40GHz, 4GB, 500GB, Intel® HD Graphics?

Răspuns Câştigător
| DuckDogger a răspuns:

Windows 7 (professional, ultimate, home edition) lejer sau windows 8 sau 8.1.
toate de mai sus merg bine, dar windows 7 ultimate sau professional sunt cele mai bune.

4 răspunsuri:
| SkittlesP a răspuns:

Win 7 sau xp

| RedTMS a răspuns:

As zice ca merge blana un windows 10!?

| flixbuster a răspuns:

Windows 10 - daca nu ai vreun motiv obiectiv (sau subiectiv) sa nu il pui. Merge brici pe un laptop cu Core 2 Duo P8600, pe Pentium 2020M Ivy Bridge va merge si mai bine. Vorbim desigur de SOHO (small office, home office) - pentru gaming sau editare foto/video, orice Windows pui tot prost va merge, laptop-ul nu e pentru asa ceva.

Bula
| Bula a răspuns:

Linux Mint, ultima versiune (18.3)
Are inclus Office, browser, respectiv se pot descarca multe programe de orice fel - totul cu licenta gratuita.
In plus: nu se viruseaza, are nevoie de resurse minime si merge mai repede pe internet ca windows-ulwinking