| anonim_4396 a întrebat:

Salutare comunitate. Sunt elev in clasa a 10 a si studeiz matematica-informatica. Nu m-am prea impacat la inceput cu ideea de algoritmica, dar a inceput sa imi placa aceasta disciplina. Momentan lucrez in C++ si foarte putin in JavaScript si imi doresc sa am o baza consistenta in ceea ce priveste cunostintele mele cibernetice. Ce surse online de free learning imi puteti recomanda? Sau ce alt limbaj de programare elementar ar trebui sa invat? P.S: ce puteti sa imi spuneti de Unity? (Stiu doar ca este un cross platform pentru crearea jocurilor). Sunt interesat de aceste chestii deoarece ma preocupa mult viitorul meu si as vrea sa stapanesc bine tot ce se leaga de IT. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pune mana si invata bine cpp. Limbajul e doar o unealta, tu trebuie sa iti fixezi principiile nu sa inveti 100limbaje