| UnNume1 a întrebat:

Cum as putea incepe crearea unui joc video 3D pentru windows?(de la zero adica fara unity, unreal engine sau altele indiferent cat dureaza). Cat dureaza sa invat un limbaj de programare si cum pot incepe sa-l invat? **Nu vreau sa-l fac in WebGl sau HTML + stiu deja HTML...

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Ani intregi. Ca sa faci un engine grafic de la zero iti trebuie cativa ani doar ca sa inveti chestii de baza. Dupa trebuie sa il codezi, sa scoti bugs, sa il testezi sa fie compatibil cu platforma tinta si abia apoi te-ai putea apuca de ceva concret. As zice minim 10 ani, poate si mai mult.

| UnNume1 explică (pentru Wr3nch):

Ok, fain, mersi.