| Alcs a întrebat:

Salutare,

De curand m-am mutat la Digi pentru internet. Am primit de la ei un router Zte, care nu este foarte bun si as vrea imi extind suprafata de acoperire a semnalului Wi-fi montand inca un router in alta parte. Ideea este ca nu stiu exact pasii cu care pot face acest lucru si as avea nevoie de cateva sfaturi pentru a reusi acest lucru.
Va multumesc

1 răspuns:
| unvecin a răspuns:

Cumpără un Amplificator tip Arc pentru Retea Semnal Wireless-N WiFi Repeater. Îl pui în priză, el se conectează la rețeaua existentă și dă mai departe semnalul. happy (Vine cu instrucțiuni, nu e mare lucru.)