| pacalaandrei123 a întrebat:

Salutare doar un sondaj "de populatie"
Care este dupa parerea voastra cel mai bun limbaj cu care ai putea incepe sa inveti programare. Daca doriti sa lasati si argumente (optional)ok!
p.s.: doresc sa raspunda numai cei care sunt programatori, isi doresc sa fie sau doar o ia in serios.Cei care considera sau folosesc programarea ca pe un hobby de wekend sau ca distractie sa se abtina.
1.)C
2.)python
3.)C++
4.)java
5.)altele(propuneti voi altul)
Va adresez intrebarea deoarece am 12 ani si as vrea sa incep de acum deci raspundeti va rog cu seriozitate!

1 răspuns:

Eu ti-as sugera sa incepi cu Python deoarece e cel mai simplu. Poti incepe apoi cu Pascal si treptat sa treci la celelalte.