| hibridboy a întrebat:

Salutare dragi prieteni din comunitatea TPU
am mai venit cu o intrebare:
Detin un minunat iPhone 6 Gold
problema este urmatoarea:
a fost scapat de cateva ori la fiecare colt are cate o crapatura la sticla dar este in perfecta functionare(crapatuile sunt exact la colturi nu au avansat inspre partea cu display-ul pentru a provoca probleme)
si mai este si zgariat "ciupit"
lasand detaliile la o parte si trecand la intrebare:
as putea schimba spatele iPhone-ului desigur ca am sa schimb si sticla si am sa ii i-au husa si o gorilla glass acolo pentru mai multa protectie dar ce ziceti se poate schimba sau reconditiona?

Răspuns Câştigător
| tpuuser999 a răspuns:

Daca e atat de minunat si mai e si Gold, poti sa treci peste aparente si sa-l iubesti pentru ceea ce este, nu pentru cum arata happy

Serios vorbind, daca display-ul e ok, ar fi bine sa-l pastrezi asa cum este, pentru ca putine iPhonuri au rezistat la cate o cazatura pe fiecare colt. Daca rezisti pana la toamna poti sa treci direct la 7S/8.

1 răspuns:
| xCeline a răspuns:

De schimbat se poate dar costa cat jumate de telefon deci nu stiu daca merita happy