| alexalex231 a întrebat:

Salutare,

Mi-am cumparat un Canon 750d desigilat si as dori sa stiu cum pot sa aflu numarul de cadre trase (facute) in timpul asta. Am intrat in folderul cu poze si numerotarea pozelor a inceput de la 4850, asta o fi nr de cadre trase? As dori un raspuns va rog de la cineva care stie. Multumesc!

3 răspunsuri:
| DoctorWh0 a răspuns:

Fa o poza si pune-o aici https://www.camerashuttercount.com/ si iti va zice numarul de cadre

| alexalex231 explică:

Pt modelul 750d nu zice. Nu merge am cautat cu exif, panda, light room etc nu am reusit. Daca stie cineva ceva sigur ar fi de ajutor.

| alexalex231 explică (pentru DoctorWh0):

Nu este pentru Canon 750d. Am incercat panda, exif, light room si tot nu am reusit. Daca stie cineva ceva sigur m ar ajuta mult.