| mariusEnt a întrebat:

Salutare stie cineva un linux sau windows xp care sa incapa pe asa ceva:http://www.cnet.com/products/asus-eee-pc-4g/specs/
boot-ul il fac de pe un usb de 4 GB

8 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Cum adica sa incapa? Pai aia au facut laptopul ca sa nu incapa?

| mariusEnt explică (pentru K0sti):

Laptopul are doar 4GB stocarea interna, sistemele incercate de mine(linux) se instaleaza dar nu are destula memorie pentru ele, iar windows-ul xp incercat da eroare.

| K0sti a răspuns (pentru mariusEnt):

Cum sa aiba doar 4 GB? Nici nu exista hard de dimensiunea asta!

| mariusEnt explică (pentru K0sti):

In link-ul de mai sus memoria interna nu era specificata, daca nu ma credeti aveti aici:http://www.laptopmag.com/reviews/laptops/asus-eee-pc-4g-xp la categoria need more space. Daca ati cautat laptopul pe internet aveti grija sa nu-l incurcati cu Asus eee pc 4 g surf(aceasta versiune daca nu ma insel poate veni si cu windows xp nu doar linux), cele pe care eu le am sunt Asus eee pc 4g.

| mariusEnt explică:

Update:Intrebarea nu mai are rost decat daca stiti un xp care sa intre pe el, am reusit cu o forma de linux:pepermint 6 sa ii fac boot-ul.

| K0sti a răspuns (pentru mariusEnt):

Mda, ce tampenie, are un ssd de 4 GB, mare porcarie! Cauta windows xp starter edition!

| mariusEnt explică (pentru K0sti):

Am sa caut, daca ai sa imi dai un link imi va fi si mai usor(astazi nu mai am timp, in 30 de minute plec de acasa avand masina la liceu).
Multumesc

| K0sti a răspuns (pentru mariusEnt):

Nu am! Si eu am treaba...
Il cauti cand ai timp!