| anonim_4396 a întrebat:

AM un Asus X540L cu i3, 4GB RAM sinVidea GeForce GT 920m 2GB. Am auzit multez vonuri cum ca prea multe jocuri pe laptop dauneaza si "mananca"din capacitatiile hardware-ului. Eadevarat?

5 răspunsuri:
| Horologer a răspuns:

Nu stiu unde ai auzit, dar e doar un zvon.O inventie penibila.Deci raspunsul e NU e adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu

| AnthonyWhite a răspuns:

Hardware - piese / componente (placa baza, video, retea, audio, procesor, hdd, memorie ram, wifi, dvdrom, etc )

software - programe /informatii / date (010111100010101010101011111111111000001010010101001010111001)

nu are cum sa afecteze jocurile componentele, DECAT daca nu fac fata si cer un procesor mai puternic

...se poate sa ti se incalzeasca si daca il tii asa fara un ventilator sub el cateva saptamani/ luni o sa se arda sau bubuie

| K0sti a răspuns:

Da, pana la urma o sa ramai fara hardware, asa ca ai grija!

| DeyCj a răspuns:

Parțial adevărat. Se știe că laptop-urile nu sunt gândite pentru gaming, ci pe post de desktop buisness portabil ce se utilizează la diverse activități ce impun portabilitatea, nici de cum pentru uzul zilnic, de unde și chestiile „normale" în gen se duce bateria prea repede, și altele, dar, având în vedere că deții un laptop ce eu îl clasez la consumabile, adică îl iei, tragi pe el până pușcă și apoi îl arunci la gunoi, poți folosi și jocuri oricâte vrei, numa să-ți poată duce dual core-ul ăla de sub 2 Gz ce-l ai pe el; poate fi și I7 că dacă e dual core și e sub 2 Gz e ca și cum ai avea un pentium 4.