| t030r a întrebat:

Salutare TPU. Am un tv vechi cu tub doar cu mufa scart. Ar functiona sa imi instalez un chromecast? Sa zicem ca imi iau un adaptor scart rca si apoi convertor hdmi rca va functiona?

4 răspunsuri:
| AlinTanase a răspuns:

N-am mai vazut asa ceva dar cred ca merge.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu! Televizoarele cu tuburi nu au soft incorporat care sa recunoasca Chromecast-ul.

| Wr3nch a răspuns:

Nu, pentru ca televizorul nu nici nu intelege instructiunile cum a spus Solantanul si nici nu va suporta rezolutia. Gaesti un LED decent cu 500 de lei, dubleaza pentru calitate mai buna.

| darrio2007 a răspuns:

Nu va functiona.