| Adrian23337 a întrebat:

Salut, am si eu intrebare daca am un monitor cu mufa DVI/ VGA mi-ar functiona pe o consola Xbox One daca as cumpara un adaptor DVI-HDMI? Multumesc

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Da, dar o să ai doar video, nu și audio. VGA și DVI știu să trimită numai semnale Video.

| Adrian23337 explică (pentru SilviaDulcik):

Ok insa daca adaptorul e si cu audio (are mufa jack), exista vreo sansa sa functioneze si audio?

| SilviaDulcik a răspuns (pentru Adrian23337):

Da, o să ai nevoie de mai multe adaptoare. Dacă ai sistem audio cu jack 3.5mm, e mai simplu, o să ai nevoie de un cablu jack mamă-tată la un moment dat.

3 răspunsuri:
| Costin_Frangulea_1990 a răspuns:

Da. Dar din cate știu, o sa ai numai video, nu și audio.