| SebbyHere a întrebat:

Ce sa aleg dintre un PC Gaming sau un laptop bun pentru gaming? Adica acum am un pc decent si as dori un laptop.

PC decent ma refer la un i3, 4 gb ram si un GT 520 care e buna pentru jocurile care le joc eu. Dar am vazut laptop-uri calumea care duc Battlefield 4 la Ultra in 1080p cu 50fps.

Deci...Laptop gaming sau Pc Gaming?

Daca aleg laptop, imi recomandati va rog unul bunicel pentru gaming, nu vreau neaparat sa duca pe ultra. Buget: 3000-3200 ron.

Dau funda! THX!

11 răspunsuri:
| paulmicutz a răspuns:

Nu gasesti la banii astia laptop de gamig. E fake s-ar spune. Eu am laptop de gaming am dat 7000 ron. De abia al meu este de gamig.

| Jipa95 a răspuns:

Depinde. Daca vrei un pc de gaming, in 3000 lei iti faci un sistem calumea, mai bun decat orice laptop in 3000 lei intelegi? Dar totusi ca si laptop de gaming ti-l recomand pe acesta : http://www.pcgarage.ro/......inux-grey/

| heldeN a răspuns:

Gaming? excludem laptop-ul, de la actualul pc ce poti pastra? Ram-ul ce firma e, ce carcasa ai, pun pariu ca ai HDD sata, deci il poti pastra si pe ala

| SebbyHere explică (pentru Jipa95):

Placa video e...slabuta...

| Jipa95 a răspuns (pentru SebbyHere):

Cum am mai spus..nu se compara laptop-ul cu un sistem.

| SebbyHere explică:

Ma gandeam sa la acest laptop. Pare ok.
http://www.pcgarage.ro/......2gb-white/

| cosmii10 a răspuns:

Laptop il poti lua cu tine oriunde http://www.altex.ro/......free-dos-1

| heldeN a răspuns (pentru SebbyHere):

Nu doar ca pare, ci este mai mult decat ok, dar, daca n-ai nevoie de mobilitate, poti pastra cei 4gb ram de la PC,hdd-ul si carcasa, si iese un nou sistem de toata frumusetea, dar acum, sunt banii tai, faci cum vrei

| Leterna_Andrei_Lucian_1990 a răspuns:

Eu ti-as zice sa mai pui inca 1000 lei si sa iti cumperi un http://www.pcgarage.ro/......4gb-black/ care duce battlefield 4 la grafica ultra intre 35 si 45 fps iar watch dogs la ultra cu 30 fps, deci eu cred ca acest laptop merita fiecare banut, il recimant oentru ca l-am cumparat si am testat aceste jocuri. Sper sa te fi ajutat.:)

| SebbyHere explică (pentru Leterna_Andrei_Lucian_1990):

Wow, super laptop

| Dackvareder123 a răspuns:

Nu poti compara un Laptop cu un PC. Pe laptop dai 7000ron și tot nu duce ca un PC de, 4000ron. Dacă vrei sa te axezi pe PC eu ți-aș recomanda, cum a zis și heldeN, să-ți ții RAMII, carcasa și HDDU ca sa mai scazi din suma totala. De asemenea ți-aș recomanda sa ți-l faci pe piese din mai multe motive.