| Ovidiu192837465 a întrebat:

Salutare TPU, imi poate spune cineva va rog ce este filtrul de lumina albastra? M-am uitat de curand la un review al unui telefon de la Samsung si am vazut ca are filtru de lumina albastra inclus si poti sa-l setezi la diferite valori care iti vor face ecranul telefonului de o nuanta de maro deschis. Si intrebarea este: ne afecteaza cu ceva ochii sau chiar dimpotriva?

Răspuns Câştigător
| LinxCont a răspuns:

Ecranele telefoanelor si monitoarelor emit multa lumina albastra care e daunatoare pentru ochi. Din acest motiv exista filtre care diminueaza aceasta lumina albastra pentru a proteja ochii.
http://www.mediafax.ro/......l-13308366