| kostell a întrebat:

Salutare TPU
pe pc am windows XP este din Franța are setată limba franceză
ziceti-mi cum as putea sa eu schimb
va rog
dau funda!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Din pacate, Windows XP nu mai are suport din partea producatorului.
Totusi, din limba franceza (sau alta limba) poti schimba pe limba engleza, acesta fiind instalat din oficiu impreuna cu oricare limba alternativa.

Nu cunosc denumirile in franceza, dar iti pot da indicii cu care sa scimbi limba in engleza.

Pasul 1: In meniul Start trebuie sa cauti corespondentul la Panoul de Control (in coloana din dreapta, daca sunt 2 coloane sau la Setari daca este o singura coloana). Dai click pe el.

Pasul 2: In Panoul de Control cauti iconita pentru Setarile Regionale si de Limba. Cauti locul unde poti alege intre limba pentru Windows (doar intre franceza si engleza) si alegi engleza. Dai OK, dupa care re-pornesti calculatorul.

Pasul 3. Dupa re-pornire, meniul si ferestrele Windows-ului vor fi in limba engleza.
De aici, pentru a instala alta limba (de exemplu romana) trebuie sa gasesti de la cineva sau de pe net pachetul de limba corespunzator versiunii XP al tau (va fi destul de greu).

2 răspunsuri:
| BostanDaniel1974 a răspuns:

Cauta pachetele de limba language descarci si instalezi nu stiu sigur daca mai gasesti pentru xp