| ingerasmotat a întrebat:

FUNDA! Am un laptop luat din franta si are windows 7 si e in franceza si nu stiu cum sa-l schimb in romana sau mcar in engleza.

Răspuns Câştigător
| Sihastrul a răspuns:

Daca sistemul de operare a fost in franceza nu se poate face nimic,pack pentru a schimba in engleza din alte limbi nu gasesti.
Intai te asiguri ca os a fost instalat in franceza: control panel/Region end Language/Keybord and Languages/clic unde arata franceza, daca arata si engleza selectezi/apply/ok/log off si se schimba. Daca arata doar franceza, decat formatare/instalare windows.

4 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Se poate numai daca e windows 7 utimate instaland un pack de limba.
In rest il formatezi si pui si tu unu in Engleza uite asa se face:
http://www.tutorialepc.ro/cum-se-instaleaza-windows-7.html

| itsoft a răspuns:

Pentr-u schimbarea Limbi Windowsului 7:

1.Start/ControlPanel/Clock Language end Region
2.Region end Language/Format:English United States
3. Location: United States
4.Keybord and Languages/Changes Keybord:English(United States)-US
5.Administrative/Change System Localale: English(United States)
Dupa ce am setat toatea astea apasam pe Apply si Ok
Daca doresti te pot ajuta eu ID: itsoft_2011

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Descarca un pack pentru limba!

| gegeoani1 a răspuns:

Dai la control panel si acolo trebuie sa iti apara ( La langue ou la région ) si dai pe ele si selectezi tara in care te afli si se schimba automat limba dar afatul meu este sa il pui in engleza deoarece cand vrei sa scrii pe cheat pe fb pe mess sau oriunde vei scrie cu dictionar romanesc si o sa te incurci la tastatura rau laughing iti spun din propria experienta...