| Catalin235 a întrebat:

Programul Adobe Animate CC 2017 este ok pentru animatii?

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Se folosește la animații 2d sau (3d simple), și e gândit pentru site-uri.

Nu e nici un înlocuitor pentru After Effects.

Daca sa vrei sa animezi un caracter uman, ai nevoie de Maya, Cinema 4D, Blender, Lightwave, etc...

| Catalin235 explică (pentru NLS):

Eu vreau ceva asemanator cu cele facut de Jimmy Hex /AlpacaLegion. Am vorbit cu Jimmy si mi-a zis ca foloseste Adobe Animate.

| christine99 a răspuns:

Eu am creat in Adobe Illustrator si l-am animat in Adobe After Effects. Dureaza foarte mult sa creezi animatii de la zero.