| PuzzlE a întrebat:

Salutare tuturor!
Am o mare problema:
nu mai imi porneste pc-ul. tinand cont ca aseara mergea brici
in dimineata asta am vrut sa caut un film, toate bune si frumoase pana cand numai mergea tastatura.am dat un restart.am scos si bagat din nou mufa.nimic si peste vreo 2-3 min de cand a pornit s-a inchis pur si simplu. l-am pornit iarasi si iar s-a oprit;
dupa l-am desfacut si banuiam ca e de la procesor(i-am schimbat pasta termo-c acum 5 luni) si cand am desfacut coolerul din pasta a ramas putin si era uscata.am pus alta in loc.am apasat pe butonul power. nimic. dupa aia l-am scos din priza si cand sa-l bag inapoi a pornit el singur dar nimic.mergea decat coolerul de la sursa, cel de la procesor, ledul pentru hdd si s-au aprins si cele de la tastatura.am tinut apasat pe power pentru a-l inchide nimic! si cand il scot din priza si il bag inapoi tot asa. porneste singur si nimic pe ecran. ce as putea sa fac?
Va rog frumos ajutati-ma! raman recunoscator.

3 răspunsuri:
| JuStKid a răspuns:

Ai facut scurt la sursa! mai bine du-te la un service pc! sa vada ce are!

| itsirc_1413 a răspuns:

Cred ca e sursa, si eu am avut probleme cu ea si pcu-il facea ceva asemanatortongue

| PuzzlE explică:

@BogdanSl
crede-ma ca de cand am pc-ul asta l-am tot desfacut pentru ca stiu ce fac, eu am schimbat unele piese si n-am avut probleme cu el pana in momentul de fata, oricum mc pentru ajutor