| AlexSFX a întrebat:

Am avut ceva probleme cu o unitate pentru ca mi s-a ars sursa. Bun, am cumparat alta sursa. Cand am deschis cutia sursei si am scos-o am observat ca e mai scurta decat cealalalta si ca miroase putin a ars, nu-i bai. Am pus-o pe unitate mergea brici. Cand dintr-o data se opreste calculatorul singur. Degeaba apas eu pe butonul de power ca nu porneste(cand apas se misca putin ventilatoarele si clipeste ledul de la powe). Am pornit unitatea fara nimic decat cu alimentarea de cu 24 pini si cea cu 4 de la procesor,ce sa vezi merge. Bag procesorul, nu mai merge. Din toata povestea asta lunga va intreb, daca imi cumpar un alt procesor si il pun este posibil sa mi se arda si ala?

Răspuns Câştigător
| AntoniSoulesOne a răspuns:

Sursa e mai mica, depinde si ce putere are sursa cea cumparata de tine si aia veche. mai bine cumperi alta sursa. ca cine stie ce iti va mai arde.

8 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Asa miroase toate!
Cumpara alta placa de baza!

| AlexSFX explică (pentru K0sti):

Am spus ca fara procesor porneste deci nu e placa de baza ci procesorul, eu am intrebat daca imi poate arde si celalalt procesor, pentru ca eu in mod sigur cred ca sursa la ars. Pentru ca am citit pe internet si spunea ca daca sursa nu are destula putere poate sa imi arda unele componente.

| K0sti a răspuns (pentru AlexSFX):

Probeaza procesorul pe alta placa, dupa care mai discutam!

| CPAElites a răspuns:

Eu zic ca mirosea a Chinezarie ieftina!

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Cumpara alta sursa.

| AlexSFX explică (pentru AntoniSoulesOne):

Pai cred ca ar trebui sa fac si asta ca deja imi e frica sa mai pun alt procesor pe placa.

| AlexSFX explică (pentru AntoniSoulesOne):

S-ar putea ca sursa lui sa fi fost de 240 iar asta de 200. La cea originala stiu sigur dar la asta nu prea imi dau seama pentru ca nu scrie clar nici pe ea nici pe cutie.

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru AlexSFX):

Mai bine cumpara din magazin o sursa mai buna.

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru AlexSFX):

Sursa e mai mica, depinde si ce putere are sursa cea cumparata de tine si aia veche. mai bine cumperi alta sursa. ca cine stie ce iti va mai arde.