| cinderellaindreams a întrebat:

Se poate in Mocrosoft Word sa intorci o pagina pe orizontala?

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Office 2007, 2010:
- Te duci pe tabul "Page Layout" si de acolo alegi "Landscape"

- Office 2003
- din meniu de sus:
"File" - "Page Setup" - Margins
Orientation - Landscape.
- Ca sa tiparesti "pe lat" trebuie sa te
duci in meniul de printare si sa alegi de acolo "landscape", dar asta numai daca
imprimanta te lasa sa pui foaia "pe lat", altfel, chiar daca va tiparii
"pe lat", foaia va iesi tot "pe lung" (asa cum e pozitia ei normala).

3 răspunsuri:
| larisuka99 a răspuns:

Nu, dar se poate sa maresti latimea si sa micesti lungimea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru larisuka99):

Si cum se poate imprima "pe lat"?

| Master1ro a răspuns:

Se poate.
Acum depinde de ce versiune de Microsoft Office dispui.
In general la fiecare versiune trebuie sa ai optiunea Orientation(Portait sau Landscape).
Pentru a muta pagina pe orizontala trebuie sa setezi Landscape.
Cauta la proprietatile paginii trebuie sa existe aceasta optiune!
Daca revii si cu numele versiunii pe care o utilizezi e si mai bine!