| Frank51 a întrebat:

Se poate sa inlocuiesc ventilatorul din amplificator? Daca pun altul mai silentios dar mai puternic risc sa ard ceva? sau sa se auda sunetul prost?

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

De ars sigur nu arde nimic ca nu are cum. iar sunetul va depinde de ventilatorul nou deci dai bice happy

| Frank51 explică (pentru lpavel):

Am inlocuit ventilatorul de 40mm 12vdc 0, 16a, cu unul de 80mm 12 vdc 0.24a, si se aude un bazait cand volumul creste. Intensitatea este diferita, daca daca imaginea de pe ecran este alba, bazaitul este mai intens, daca este neagra bazaitul este mai slab, ce poate sa fie de vina?

| lpavel a răspuns (pentru Frank51):

Nu e de la boxe?

| Frank51 explică (pentru lpavel):

Nu cred, pentru ca doar cand este ceva conectat la amplif se aude acel bazait, dar parca l-am mai avut, sper sa dispara, da doamne.