| anonim_4396 a întrebat:

Se pot arde becurile led de la tastatura? Dacă sunt lăsate aprinse mereu?

Răspuns Câştigător
| Safjkadeee a răspuns:

Nu, nu se pot arde, decat daca se intampla ( si este foarte putin probabil sa se intample) sa fie o pana de curent puternica(genul de pana de curent care mai intai trimite energie foarte multa apoi dispare toata), atunci mult curent va trece prin sursa pc-ului apoi prin periferice, toate "stricandu-se".

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Nu exista becuri led! Ori becuri, ori LED-uri! Evident ca se pot arde, dar mai greu decat un bec, sau daca exista hibe de fabricatie!

| danutzu96 a răspuns:

Trebuie sa folosesti mii de ore tastatura aia ca sa se arda Ledul ( Light emitting diode DIODA nu bec). O sa fie la gunoi pana sa se apuce sa se arda ledurile.