| Daniel26 a întrebat:

Stie cineva care sunt setarile pentru conectarea la internet pe tableta, folosind cartela cu NET? Daca puteti sau stiti, va rog sa detaliati exact unde trebuie sa intru si ce setari sa fac. Le-am introdus pe cele din carticica primita cu cartela dar nu merge sau nu sunt scrise unde trebuie... cine ma ajuta? multumesc!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra unde este date mobile si dai l-a puncte de acces si acolo setezi ce cartela ai Vodafone, Orange, telekom, cosmote, digi daca nu merge apasa mult pe primul punct de acces si acolo ti-a arata setarile si creezi un apn nou, daca nu merge asa cand bagi cartela in tableta serviciu de date dai activat si apare daca si asa nu merge este o problema cu tableta ce Android ai pe tableta daca nu merge netul ii dai un factory reset din fabrica sa iti salvezi pozele inainte de a face resetare din fabrica la setarile initiale?