| andreeaoprea a întrebat:

Stie cineva cum pot recuperez datele de un hdd extern? Datele sunt tot pe hdd(nu sunt sterse), dar hdd-ul cere formatare si nu le pot accesa. Ma poate ajuta cineva cu recomandarea unui program? Dau fundita. Mersi.

Răspuns Câştigător
| TheLittleCurious a răspuns:

Cred ca Anyfund Data Recovery e cel mai bun il folosesc de mult si sunt multumit de el. Cauta-l pe net si descarca-l. Cauta-i si cheia. E foarte bun

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te poti adresa unui service specializat, deoarece ei au softuri special care nu se gasesc trial sau in vreun fel si ei demonteaza piesele din hardu tau defect siti salveaza pe alt hard bun al lor ti-l formateaza si-ti pun informatiile tale inapoi pe hardul tau

nu poti face asta acasa

| Sebastian11x1 a răspuns:

Cauta si descarca my files recovery de pe net, cu ala merge sa recuperezi datele si dupa ce le stergi

| Madrill a răspuns:

Ai putea incerca Recuva.

| andreeaoprea explică (pentru TheLittleCurious):

Ok, e bine de stiut ca a functionat la tine. Momentan astept sa imi termine scanarea unui program R-studio. Sper sa functioneza asta big grin. Daca nu, o sa incerc si varianta ta. Mersi pentru sugestie.

| andreeaoprea explică (pentru anonim_4396):

Se poate si acasatongue ca am mai facut asta, dar acum nu mai merge cu programul cu care am facut data trecuta, ca am schimbat formatul hardului din Fat32 in NTFS.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru andreeaoprea):

Recuva e cel mai bun, dar o sa stai langa PC de te ia dracw pana copiaza mai ales daca ai pc slabut si scanarea o sa te plictiseasca de asta nu ti-am zis de programele din astea