| lostname18 a întrebat:

Stie cineva cum pot sa localizez o persoana dupa semnalul telefonului mobil?

Răspuns Câştigător
| baba a răspuns:

Se poate! Există mtsfriends.ro, numai că va fi relativ greu să localizezi persoana fără să-i spui de înainte că îi vei urmări telefonul, asta fiindcă e necesar să instalezi un soft pe telefonul în cauză. Mtsfriends te localizează în funcţie de ID-ul celulei GSM la care e conectat telefonul, asta înseamnă că în oraş vei putea localiza cu o marjă de eroare de ca. 1 km iar în provincie până la 15-20 km. Ceva mai precis de atât există, trebuie însă să ai telefon ultra-performant. Trebuie să suporte soft GPS, să aibă antenă GPS încorporată şi să fie permanent conectat la net (să nu uităm că netul pe telefonul mobil ne costă de ne usucă).
În fine, ce vreau să spun e că e greu dar SE POATE.

18 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Se poate asa ceva?

Bula
| Bula a răspuns:

Tu? Cred ca nici cum!
N-ai aparatura si accesurile necesare.

eileen
| eileen a răspuns:

Nu ai acces la acest serviciu, numai politia o poate face.

| sergiu25bc a răspuns:

Se poate face acest lucru insa aparatele costa f scump, in italia aveam 1 roman isi urmarea nevasta cu niste aparate care localizau exact de unde vb acea persoana, insa au costat peste 1500euro aparatura, ii clonase si cartela de telefon.Deci aparate sunt bani sa ai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ai acceptul persoanei respective, se poate, sunt programe in internet care te ajuta, nu e nevoie de un aparat performant, informatiile le primesti prin programul de pe internet. dar ma repet, fara acordul persoanei nu se poate.

| sergiu25bc a răspuns:

Eu personal am cateva aparate cumparate din italia pe cand eram acolo.
Am 1 dispozitiv care poate copia orice cartela sim, si a 2 cartela primesc orice mesaj sau ce nr de celular a apelat acea cartela care a fost copiata.Mai am 1 celular care in momentul in care bag orice cartela si apoi scot acea cartela si bag cartela care era inainte, vad in fiecare zi ce nr de telefon suna de pe cartela care a fost bagata inainte de a baga cartela a doua.Si peste 2 saptamini voi primi 1 aparat care cu ajutorul lui pot afla daca convorbirile imi sunt ascultate, mai exact bruiaza daca incearca o persoana sa ma asculte si sincer probasem acest aparat in italia si am vazut ca intr-adevar face acel lucru.

| sergiu25bc a răspuns:

Daca stii cat de cat italiana
uite situl de unde am si eu cateva sisteme
http://www.endoacustica.com/prodotti.htm

| sergiu25bc a răspuns:

Si vezi ca poti alege si limba engleza ok.scuze deranjul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Voua v-ar placea sa fiti supravegheati, sa vi se incalce dreptul de a vorbi cu cine vreti si sa mergeti unde vreti? Daca nu este incredere mai bine ...ciao-pa! De unde stiti ca nu se va intampla o nenorocire daca...

| kinkyk a răspuns:

Google Maps pentru telefoanele mobile a fost imbunatatit cu o noua aplicatie numita Google Latitude. Acesta este o extensie a serviciului My Location.

Cu ajutorul lui Google Latitude utilizatorului poate sa indice prietenilor din agenda unde se afla. Totodata, acesta poate sa vada locul in care prietenii lui sunt.

Arie exstinsa

In prezent, Google Latitude este disponibil in 27 de tari si are suport pentru 42 de limbi. Totodata, serviciul este disponibil oe dispozitivele care au sistemele de operare Google Android, Symbian S60, Blackberry si cele care ruleaza Microsoft Windows Mobile.

Cum se face?

Pentru a putea vedea locatia unui sau a mai multor prieteni acestia trebuie sa posede un cont de e-mail Google. Totodata, acestia trebuie sa isi dea acordul pentru a putea fi vazuti se serviciul Google Latitude. In cazul in care cineva nu are telefon mobil, poate folosi iGoogle de pe PC pentru a localiza prietenii sau familia.

Pentru a comunica si mai usor cu acestia, Google Talk este integrat in Latitude. In acelasi timp utilizatorul poate sa isi schimbe in timp real imaginile sau informatiile din profilul Google. Serviciul suporta si SMS-uri, mesagerie instanta sau e-mail.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-am pierdut telefonul si pers care l-a gasit nu vrea sa mi-l inapoize numa daca ii dau 200 de lei si i-am zis ca-i dau da numa se trage p... nu vrea sa vina...nu stiu cum as putea localiza telu si oare politia ar putea sa ma ajute.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da programul se cheama cell spy arsenal dar trebuie sa il cumperi si costa 59 de dolari si are mai multe dotari nu numai ai sa vezi pe site...cu placere

| Parasca_Sorin_1966 a răspuns:

Ai reusit cumva sa-ti instalezi sau sa afli cum se poate localiza un anumit telefon mobil? Si eu sant interesat. Te rog un raspuns pe adresa sorin_par@hotmail.de

| andreealovely a răspuns:

SpyPhone FelixSpy

| Nustiu_Bogdan_1984 a răspuns:

Prin gps

| Nicoara_Laura_1981 a răspuns:

Giulia