| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva daca, un laser de 1W sau 5W din diodă arde pielea sau cel puţin o încălzeşte într-un intreval scurt de timp(1-3secunde)? (rog răspunsuri inteligente!)... Mulţumesc mult...

1 răspuns:
| virus5381 a răspuns:

Am vazut pe youtube un laser foarte puternic facut acasa. Iti zic foarte vag deoarece nu imi amintesc perfect. Era ceva laser scos de la un DVD writer parca legat de un transformator. Acestea emitea o lumina puternica si se vedea cum arde foile si chestii din plastic...