| zamfira a întrebat:

Stiti cumva care este functia din Excel pentru a realiza procente? Imi dau seama ca nu e mare branza, insa acum ma grabesc si nu am timp sa caut prin Help. Daca ma puteti ajuta rapid spunandu-mi exact care e functia, v-as fi recunoscatoare.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| pepe a răspuns:

Number format percent, intri in View - Toolbars - Formatting.

1 răspuns:
| zamfira explică:

Hai ca am aflat pana la urma laughing se face raportul dintre numarul initial (cel pe care vrei sa il transfori in procent) si suma totala si apoi se apasa pe Number format percent. Pepe ai perfecta dreptate. Eu din pacate nici nu vazusem butonul de Number format percent. Multumesc frumos.