| RandomStudent a întrebat:

Stiti cumva un program "profesional" (cum este Adobe photoshop pentru editat) alcu care sa pot mixa/edita melodii(sa le scot negativul...sa adaug efecte etc)

2 răspunsuri:
| Crush247 a răspuns:

Fl Studio, Ableton, Logic Pro X ( doar pentru Mac ) si multe altele.
sunt de parere ca FL este cel mai simplu si cel mai bun.
Dar nu poti ''scoate negativul ''. nu cred ca exista vreun program care sa fie in stare de asa ceva.

Bula
| Bula a răspuns:

Dintr-o melodie gata mixata nupoti scoate negativul.
Ar fi exacut cum sa scoti puiul viu din ciorba de gaina. big grin

Pentru editare profesionala de muzica poti folosi programul "Sound Forge".