| KeyoAsurame a întrebat:

Stiti niste aplicatii pentru marirea vitezei calculatorului?
O aplicatie care sa mearga pe win xp, daca se poate si o aplicatie de marirea vitezei de net?
Sa fie aplicatii gratis, fara virusi.
Jur ca dau funda daca merge.

40 răspunsuri:
| KeyoAsurame explică (pentru KeyoAsurame):

Nu trebuie sa lucrez la bun simţ....mai lucrati voi cu tehnologia ca stati cam rau

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru KeyoAsurame):

Labareala ieftina, nu are nicio legatura cu nicio crestere a vitezei la net. Spam obosit nu niste aplicatii obosite.

In continuare astept sa imi zici cu de ai luat net de la NASA cu 4gb

| anonimg a răspuns:

Imi pare rau pentru rapunsurile nepoliticoase pe care le-ai primit. Este greu, dar trebuie sa avem rabdare cu toti.
Eu nu cunosc astfel de aplicatii; si da, cred ca exista, dar nu am folosit niciodata.
De fiecare data, inainte de a inchide pc-ul sterg history si cookies -tot ce se poate sterge in urma unei sesiuni de internet. A devenit o obinuinta, la fel cum m-am obisnuit sa sting lumina la baie. ^_^ Tot ce ramane in history si cookies afecteaza viteza internetului.
Mai astepta pareri. Este imposibil sa nu gasesti ceva bun. Oricum, trebuie sa ai in vedere pe viitor achizitionarea chiar si a celui mai ieftin pc care are ddr4 si ssd.
Si nu iti sterge contul dn pricina unora sau altora. Avem nevoie unii de altii. Suntem ca o familie. Si ca intr-o familie, exista si temperamente diferite.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Windows XP? Hahahahahahahahahah! La modul serios, daca ai inca un calculator cu XP, singura modalitate sanatoasa de a il face sa se miste mai bine si mai ales de a fi in siguranta fata de virusi e sa instalezi frumos pe el un Linux.

| AlexSalling a răspuns:

Dragule, nu te enerva la ce spune "suntserios", ca-i neserios. Stii, vorbind de intrebarea ta, cum folosesti internetul? Prin wifi sau cablu? Se mareste semnificativ viteza daca-l folosesti prin cablu. Ca sa maresti viteza cu care percepe calculatorul internetul nu cred ca exista o aplicatie (daca ar exista as vrea si eu). Chiar daca, vezi ca la intrebarea ta s-a trezit acest domn "serios" sa te enerveze, in loc mai bine sa nu spuna nimic. Nu te enerva, iti spun eu. Nu merita.

| JackR a răspuns:

1. 4G nu inseamna 4Gbs.
2. Nici o aplicatie software nu iti va imbunatati performantele hardware.
3. "inganfati' se scrie, de fapt "ingamfati". Daca tot vrei sa jignesti, macar fa-o corect!
4. Mars la joaca loaza, ca in curand te cheama mamica ta sa-ti bei lapticul si sa te culci!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au invatat japonezii romana?

| DOOOPX a răspuns:

Iti recomand Internet accelerator il poti downlada de aici.
http://www.idownload.ro/modules/wfdownloads/singlefile.php?cid=4&lid=5717

Succes!

| LPCTSTR a răspuns:

Aplicatiile de acest gen sunt garbage total.
Am cazut in pacatul de a instala un astfel de program insa degeaba.
De programe ce "maresc" viteza retelei nici nu este cazul pentru ca, asa cum stim toti, viteza retelei este data de tipul abonamentului si de capacitatea retelei de a sustine sute de calculatoare fara a pierde viteza, rolul unui astfel de program neexistand.
In concluzie, schimba ISP-ul si calculatorul.

| RAY a răspuns:

Sunt uni care pe banii lor isi raspund stii asta? curent,internet, timp toate costa banii, spune mersy ca isi raspunde cineva, nu exista nici o eplicatie de crescut viteza la internet, iar ca pc tau din epoca de piatra sa mearga mai rapid nu exista solutii, cum dumnezeu ai pc pe xp in anul 2018, xp e din 2002, vorbim de 16 ani mi si mila de pc ala, si raspunde mai civilizat