| VasileMoldova a întrebat:

Stiti vreun site free bunicel unde pot invata a programa in C# de la zero?

7 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Daca ai de unde, exista cursuri de Udemy pentru orice limbaj de programare piratate foarte des. File list sau altele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tutorialele de pe YouTube sunt bune si ele

| Adrian5575 a răspuns:

Cel mai bun site https://www.w3schools.com/

| VasileMoldova explică (pentru Adrian5575):

L-ai folosit? Daca da ce parere ai despre el( daca poti spune dc ti-a placut)

| Adrian5575 a răspuns (pentru VasileMoldova):

L-am folosit pentru HTML5, MySQL, PHP, CSS. E foarte bine documentat, usor de inteles, are si teste.

| VasileMoldova explică (pentru Adrian5575):

Multumesc. O sa-l incerc. Sper sa ma ajute.

| DataScience a răspuns:

Ce faci cu C#-ul? Unity? E singurul lucru la care merita sa il inveti, daca nu Unity e preocuparea ta atunci python si java trebuie sa te intereseze si pentru cand ai chef sa faci un website node.js(backend) si vue.js(frontend). Singurele cele mai importante la momentul contemporan, peste cativa ani poate nu va mai fi asa.

-pentru inceput w3schools cum a zis colegu'
-pentru nivel mediu, practica udemy, care le gasesti si gratis
-pentru avansati orice carte si apoi documentatia, documentatia c#-ului e cea cu care trebuie sa ramai in final ca profesionist de top dupa ce parcurgi restul care am mentionat in ordine.(in niciun caz yotube, tie iti trebuie chestii structurate exact care le-am mentionat pe toate, nu sa stai sa te pierzi prin ***-uri de video pe Youtube) Dar inca o data c# nu are rost sa inveti daca nu e pentru Unity, e si platit prost si nu e atat de mult folosit ca python si java, care se folosesc in draci.